„Голямата тройка“ води Notre Dame Notre Dame пред Notre Notre Ole Miss 71-56
AP News | 2024-03-25 | 22:24:48

САУТ БЕНД, Индиана (AP) — Maddy Westbeld отбеляза 20 точки, а Hannah Hidalgo добави 19, за да помогне на Notre. Втората поставена Нотр Дам победи седмата поставена Мисисипи със 71-56 в понеделник във втория кръг на женския NCAA турнир.

Соня Ситрон добави 17 за Борбената Ирисих (28-6), която напредна към Sweet 16, където ще играят с поставения под номер 3 Орегон Стейт в Олбани Регионал.

Кенеди Тод-Уилямс и Мадисън Скот поведоха Оле Мис с по 15 точки.

Нотр Дам удари Оле Мис с интензивна атака от началния край, установявайки бърз тон в атака и безмилостна, но контролирана защита в началото.

Борбените ирландци поведоха с 21-9 след една четвърт, тормозейки Оле Мис в 4- от-17 стрелба през първата четвърт, докато се свързва с 6-от-12 изстрела.

Нотр Дам увеличи преднината си до 19 точки при 33-14 при 3 на Уестбелд от върха на ключа при 5:10 до края. Боеспособните ирландци водеха със 17 точки, 43-26, на полувремето. Оле Мис направи 13 оборота и уцели само 38% от ударите си (11 от 29).

Нотр Дам се свърза при 59% от своите опити за гол от игра (16 от 27) и обърна топката само шест пъти.

Оле Мис използва пробив 8-2, за да намали Нотр Dame води до 63-50 с 5:46 до края на мача, но скокът на Anna DeWolfe и кошът за пробив на Hidalgo тласнаха преднината на Fighting Irish до 67-50, с оставащи 4:08, които подпечатаха играта.

Ole Miss: Бунтовниците връщат по-голямата част от състава, въпреки че замяната на Marquesha Davis, Tyia Singleton и Rita Igbokwe ще бъде предизвикателство. Програмата е във възход под ръководството на главния треньор Йолет Макфий-Маккуин, който взе Оле Мис на турнира на NCAA три поредни сезона.

Notre Dame: The Fighting Irish направиха поредица от девет победи, спечелвайки турнира на Atlantic Coast Conference и напредвайки към Regional. Инерцията и натрупаният опит ще послужат добре на бойните ирландци през следващия сезон, които връщат младшата All-American Оливия Майлс (контузия) в състава през следващия сезон.